Loading color scheme

O projekcie "Demokracja, Europa i Ja"

Głównym celem projektu jest promowanie aktywnego udziału osób młodych w życiu demokratycznym oraz stworzenie im przestrzeni do aktywnego udziału w kształtowaniu polityki młodzieżowej w obszarach aktywnego obywatelstwa i partycypacji w życiu społecznym poprzez szkolenia, debaty z udziałem ekspertów, polityków, decydentów oraz promocja obchodów Dnia Europy, Święta Unii Europejskiej (9 maja).

Jest to młodzież, która współpracowała wcześniej, chociażby przy organizacji obchodów Europejskiego Tygodnia Młodzieży w 2017 roku, innych projektów oraz wolontariusze Stowarzyszenia Edukacja przez Internet. Osoby, które znamy z Kielc i Jędrzejowa i które same dopytywały się o działania Stowarzyszenia w ich miejscowościach. Są to osoby młode, z którymi przedstawiciele Stowarzyszenia nawiązali współpracę przy realizacji innych działań, np. projektu pn. Kluczowe zawody - drogą do sukcesu!, Solidarni w działaniu czy Aktywność na plus.

Młodzież, znając ideę aktywności Stowarzyszenia zgłosiła się do nas z pomysłem na realizację wspólnych działań. Grupa młodzieży wspólnie określiła, co chciałaby zrobić, biorąc pod uwagę możliwości, jakie pojawiły się w związku z obchodami Święta Europy, rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, aktualnymi wyborami. W projekcie wezmą udział również osoby młode, których do tej pory nie znamy - przeprowadzimy otwartą rekrutację do udziału w każdej z debat/spotkań warsztatowych oddzielnie.

Chcemy dać możliwość wzięcia udziału w planowanych aktywnościach dużej grupie osób, osobom chętnym, które będą mogły zgłosić chęć udziału telefonicznie lub mailem. Pozwoli to na zdywersyfikowanie uczestników pod względem miejscowości, z których pochodzą i ich doświadczeń. Zakładamy, że uczestnikami spotkań będą osoby które uczą się lub planują uczyć się w Kielcach i Jędrzejowie. Ze względu na fakt, że w obu miastach większość uczniów szkół średnich pochodzi spoza miast to zaowocuje to wspólną dyskusją i rekomendacjami w omawianych obszarach.